Historie Taurconu

Po zjištění, že v ČR chybí nějaký větší con, věnovaný výhradně fantasy a historii, začalo sdružení Avari uvažovat o tom, že by takový con mohlo uspořádat samo a zaplnilo tak mezeru na scéně. První ročník Taurconu spatřil světlo světa 1. května 2003 v Centru odborné přípravy Nymburk a trval čtyři dny. Přednášky se odehrávaly ve dvou až třech sálech a bylo možno s radostí konstatovat, že téměř všechny si našly dostatek svých příznivců. Od té doby se Avari úspěšně snaží tuto tradici udržet a Taurcon dlouhodobě zůstává jedním z nejoblíbenějších conů u nás.

Program

Od prvního ročníku se akce opírá o několik vybraných tematických linií. V průběhu let se tak přednášelo o viktoriánské Anglii, Pánu prstenů, staré Číně, pirátech, maskách, polské literatuře a ostrovních legendách. Mimoto vždy současně probíhá další program, od všelijakých druhů her, přes divadlo, šermíře, koncerty a různé workshopy až po dobře zásobenou tombolu. K tomu se promítají současné i klasické fantasy filmy. Mnoho z vedlejších programů také úspěšně využívá prostoru čajovny. Jako zatím jediný významnější zahraniční host se představil polský spisovatel Konrad Lewandowski

Současnost

Letos se bude Taurcon poprvé konat ve Společenském domě a Gymnáziu Františka Palackého v Neratovicích, podruhé v novém termínu na začátku září a poprvé ve spojení s československým národním conem Parconem. Jako témata jsou vybráni Ježíš a Městská fantasy a především druhé z nich by měli podpořit i zahraniční hosté.

Archívy minulých ročníků